Selina’nın Maceraları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yazar: 11:30:00 ,

Ve Selina’nın Maceraları Tüm Hızıyla Devam Ediyor;
Selina’nın Okul Macerası’nın ardından Selina’nın Yaz Tatili Macerası da kitap raflarındaki yerini aldı. Bir annenin dünya klasiklerinde yer alan büyücülere, canavarlara ve kötü kalpli üvey annelere inat kendi masalını yazma girişimiyle başlayan Selina’nın Maceraları ikinci kitabıyla yoluna devam ediyor. Çocuklar, anneler ve öğretmenler tarafından çok sevilen Selina bu gidişle Ayşegül serisinin en önemli rakibi olacak gibi görünüyor.
Selina’nın Maceralarının en önemli özelliği; içerisinde kötülük barındırmaması. Sevgiyle, iyi niyetle yaratılmış, doğru ve güzel mesajlar veren bir kitap olması. İçerisinde subliminal mesajlar, erotik objeler vs. yok. Kitap tamamen bir annenin kendi tecrübelerinden ve kızından esinlenerek yaratılmış, eğitici ve eğlenceli bir kitap.  
Ayrıca kahramanımız Selina bir prens tarafından kurtarılmayı bekleyen yine kendi hem cinsi büyücü, cadı veya kötü kalpli üvey kardeş veya anne eziyeti gören bir prenses de değil. Tam da yaşının gerektirdiği hayatı yaşayan bir kız çocuk.
Selina’nın Maceraları 6-10 yaş grubu için uygun bir kitap olmakla birlikte hikayeler öyle güzel resimlendirilmiş ki…  3 yaşından itibaren tüm çocukların ilgisini çekiyor ve sıkılmadan zevkle hem dinliyor hem de resimlerine bakarak kendi hikayelerini yazıyorlar.
Ayrıca serinin bir başka özelliği de  Milli Eğitim Bakanlığınca tavsiye edilen kitaplar listesinde yer alması.
Selina’nın Okul Macerası ve Selina’nın Yaz Tatili Macerası tüm online kitapçılarda ve kitap dükkanlarında sizleri bekliyor.

Bu Yazıları da Okuyabilirsiniz

10 yorum

 1. Ne güzel ve faydalı bir kitap, İdil Hanım'ın kalemine sağlık :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir tavsiye olmuş.Notumu hemen alıyorum.
  Blogunu takibe aldım.Banada beklerim.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Meltemcim şimdi gördüm ve sabah sabah nasıl mutlu oldum anlatamam... Desteğin için çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. Cok guzel bir kıtap en kısa zamanda yegenıme alacagım 👍Idıl hanıma tesekkur ederız🤚🏻🤗

  YanıtlaSil
 5. İçeriğinin bu denli temiz ve gerçeğe daha yakın olması bence çok çok iyi olmuş <3

  YanıtlaSil
 6. Çok iyi gerçekten. Tebrik ediyorum. Umarım hakettiği değeri görür kitap. Böyle temiz içerikli kaynaklara ihtiyacimiz var malesff

  YanıtlaSil
 7. Mukemmel bir seri biz bayılıyoruz💘

  YanıtlaSil
 8. Çocukları kendi dilinden anlatan kitapların, onları hayata hazırladığına inanıyorum. Selina'nın da son dönemde bu yüzden başarılı olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 9. Farkındalık adına çok güzel bir girişim ve herkes desteklemeli bence :) Ben de yiğenime alacağım :)

  YanıtlaSil
 10. İdilcimin kalemine sağlık :) Çok teşekkürler bu güzel paylaşım için :)

  YanıtlaSil